Zwierzę Mocy: Biedronka – symbol błogosławieństwa, sprzymierzeniec zmian

biedronka

Główne znaczenie biedronki skupia się wokół szczęścia, prawdziwej miłości, niewinności oraz konieczności dokonywania właściwych wyborów. Mówi się, że biedronka błogosławi tych, których spotyka. Jest także potężnym sprzymierzeńcem, który zapowiada ważne zmiany w naszym życiu.

Jednym z najważniejszych owadów zamieszkujących Polskę jest właśnie chrząszcz z rodziny biedronkowatych. Biedronka siedmiokropka lub boża krówka, ponieważ i tak owad ten jest nazywany, posiada małe półkoliste ciało osiągające od 5 do 8 milimetrów długości. Zwierzę to występuje niemalże wszędzie, znajdziemy je w Azji, północnej Afryce, jak i Europie czy Ameryce Północnej. Biedronka dostosowała się niemal do każdego środowiska, żyje w ogrodach, parkach, sadach i łąkach, a warunkiem jej bytowania w danym otoczeniu są mszyce, którymi się żywi. Ten niewielki owad posiada jaskrawoczerwone ubarwienie i jest drapieżnikiem. Choć mogłoby się wydawać, że jest to niewinne stworzenie, żywi się innymi, mniejszymi od siebie owadami, takimi jak: mszyce, muchówki, czerwce, przędziorki czy miodówki. Dorosły osobnik w ciągu jednego dnia może pożywić się nawet 200 różnymi owadami. Dzięki temu biedronka staje się poważnym sojusznikiem, którego należy wspierać tworząc mu najlepsze warunki do życia w naszym ogrodzie, ponieważ może ona uwolnić wiele roślin od dokuczliwych szkodników. Biedronka dostosowała się do panujących warunków w niezwykły sposób. Pancerz na jej grzbiecie zapewnia ochronę przed drapieżnikami, dodatkowo chroni skrzydła i miękkie wewnętrzne ciałko. Ponadto dzięki swoim wyostrzonym instynktom może wyczuć energię przedmiotów, których dotyka, a wszystko to jest możliwe z pomocą odnóży odczuwających takie wibracje.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak znaleźć i przywołać swoje Totemiczne Zwierzę

Biedronka w kulturze i tradycji

Rdzenni Amerykanie przywiązywali ogromną wagę do istot żyjących na ziemi i intensywnie zgłębiali ich znaczenie. Według nich biedronka jest symbolem odnowy i płodności oraz znakiem świadomości przeszłych żyć i królestwa Ducha. Natomiast Celtowie uważali biedronkę za symbol ochrony, który przynosi szczęście. Szanowali biedronkę do tego stopnia, że istniał przesąd mówiący o tym, że jak zabije się biedronkę, następnego dnia może spotkać nas śmierć. Wzmianki o metaforycznej symbolice biedronki znajdziemy również w chrześcijaństwie. W Biblii możemy znaleźć parę odniesień do tego małego stworzenia mówiących, że biedronka jest drapieżnikiem chroniących rośliny, podobnie jak wiara chroni nasiona duchowości.

Symbolika małego owada

Wiele osób uważa biedronkę za talizman przynoszący szczęście i chroniący przed złem. Biedronka nie stanowi żadnego zagrożenia, dlatego też kojarzona jest najczęściej z zwiastunem dobrej nowiny i pomyślności. W rzeczywistości większość kultur ceni sobie te kolorowe stworzenia i uważa, że biedronka przynosi promyk nadziei i uśmiech losu. Dzięki totemicznej mocy biedronki nasza duchowość może zostać wzmocniona. Z racji, że owad ten lata wysoko, jest uważany za pomost między ziemską a niebiańską energią. Dlatego staje się doskonałym źródłem inspiracji do rozwoju duchowych aspiracji.

Osoby z totemem biedronki jako swoim zwierzęciem mocy są lojalnymi, ale i żywymi, ekscytującymi towarzyszami. Nieustannie zagłębiają się w tajemnice Wszechświata i nieznanego. Tacy ludzie są również z natury uduchowieni i ciekawi życia, dlatego bardzo rzadko zadowalają się powierzchownymi wyjaśnieniami. Osoby z biedronką u boku posiadają otwarty umysł i uwielbiają rozszerzać swoją świadomość. Dzięki temu przynoszą radość bliskim, z którymi spędzają czas, a inni ludzie na ogół uwielbiają przebywać w ich otoczeniu.

Kiedy biedronka wlatuje do naszego życia

Podobnie jak owady z rodziny chrząszczy, biedronka ewoluuje z niezbyt ciekawej larwy w istotę o niezwykłych kolorach. Jej transformacja przebiega powolnie i stopniowo, dlatego jej obecność w naszym życiu jest przypomnieniem, że zmiana wymaga czasu, oraz zachętą do cierpliwości. Jeżeli więc owad ten pojawi się w naszym życiu (czy to fizycznie, czy metaforycznie, np. w formie snów) bardzo możliwe jest, że jesteśmy zaangażowani w proces transformacji, a może nawet w głębokie zmiany i metamorfozy. Przesłaniem zwierzęcego totemu biedronki jest wsparcie, jak również informacja, że możemy przejść przez zmiany z łatwością i lekkością. Wizyta biedronki może oznaczać również zapowiedź szczęścia w przyszłości i obfitego błogosławieństwa. Jej obecność może zwiastować realizację projektów i celów, dzięki którym nasze życie stanie się piękniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Biedronka na swój cichy sposób przypomina nam również, by cierpliwie poczekać, aż każdy proces, jaki przechodzimy, odbył się w naturalnym tempie. Jej obecność pocieszy nas i uspokoi, jak i doda otuchy w niepewnych chwilach naszego życia. Wskaże także drogę na przód, abyśmy podobnie jak ona, z naturalną pewnością siebie, mogli podejmować śmiałe decyzje. Dlatego też biedronka staje się potężnym sprzymierzeńcem dla osób, które straciły wiarę w proces tworzenia i realizacji swoich pomysłów, pokazując możliwość dokonywania wielkich rzeczy pozostając pokornym i wrażliwym.

Ziemia jest pełna cudów i dobrej magii, a biedronka jest oznaką, że Matka Natura robi dla nas coś wspaniałego. Kiedy mamy wątpliwości dotyczące odpowiedniej drogi i działań, warto otworzyć swoje skrzydła i wraz z biedronką stawić czoła wyzwaniom.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak obudzić w sobie energię i moc swojego zwierzęcia mocy

Aniela Frank


Źródła:
swiatkwiatow.pl/poradnik-ogrodniczy/biedronka–pozyteczny-owad-id1330.html
spirit-animals.com/ladybug-symbolism/
spiritanimal.info/ladybug-spirit-animal-symbolism/
whatismyspiritanimal.com/spirit-totem-power-animal-meanings/insects/ladybug-symbolism-meaning/
shamanicjourney.com/ladybug-power-animal-symbol-of-past-lives-enlightenment
ekologia.pl/wiedza/zwierzeta/biedronka-siedmiokropka

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

One thought on “Zwierzę Mocy: Biedronka – symbol błogosławieństwa, sprzymierzeniec zmian


    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'twentytwelve_comment' not found or invalid function name in /wp-includes/class-walker-comment.php on line 184

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram