12 Aniołów miesięcy – kwiecień, maj i czerwiec

12 aniołów miesięcy

Kontynuujemy cykl opisujący 12 Aniołów miesięcy. Zapraszam do poznania aniołów,  czuwających nad kolejnymi miesiącami w roku – kwietniem, majem oraz czerwcem: Asmodela, Ambriela oraz Muriela.

O aniołach poprzednich miesięcy przeczytasz w artykule: 12 Aniołów miesięcy – styczeń, luty i marzec

***

ANIOŁ KWIETNIA – Asmodel

Jak Asmodel przejawia się w materii:

Barwa: pomarańczowo-czerwona, różowa.
Kamienie: kwarc, różowy kwarc, szafir, topaz, szmaragd.
Rośliny i kadzidła: szafran, piwonia.
Żywioł: Ziemia.
Planeta: Wenus.

W jaki sposób pomaga Asmodel

Anioł ten nadzoruje naszą codzienność, ochrania nas, pozwalając odnaleźć boską miłość we wszystkim, co nas otacza. Nazywany jest Aniołem Miłości Bliźniego i Odrodzenia. Kwiecień to miesiąc wiosenny. Właśnie w tym czasie przyroda budzi się do życia. Ten czas i wpływ planety Wenus, za sprawą Asmodela, powodują w nas przypływ uczuć. Stajemy się bardziej otwarci na miłość, wzrasta nasza wrażliwość i zaczynamy emanować wewnętrznym ciepłem. Anielski patron kwietnia, jest także specjalistą od spraw materialnych, związanych z biznesem. To jego możemy prosić, kiedy borykamy się z problemami finansowymi. On także obdarzy nas kreatywnością i otoczy wsparciem, jeśli prowadzimy własny biznes. Zrobi to jednak pod jednym warunkiem: wymaga od nas bezwzględnej uczciwości we wszystkich działaniach. Nie znosi bowiem oszustwa oraz nieuczciwości i dlatego nazywany jest także Aniołem Sprawiedliwej Kary. Jeżeli spełnimy jego oczekiwania i wykażemy się uczciwym podejściem do życia, w zamian podpowie nam nowatorskie rozwiązania i podsunie pomysły, które spowodują zwrot w naszym życiu. Asmodel pomoże w rozwiązaniu problemów związanych z brakiem zaufania.
Anioł kwietnia uczy nas szacunku do matki Natury i subtelnie pokazuje, jak korzystać z jej darów.

A teraz ważna informacja. Niektóre źródła podają, że to anioł, który nie tylko prowadzi nas do boskiego światła, ale również za pomocą wszelkiego rodzaju, przemyślnych pokus, próbuje ściągnąć nas na ciemną stronę mocy.

Sześciu pomocników Asmodela

Asmodel zarządza sześcioma aniołami kabały, które należą do Chóru Serafinów.

 • Sitael – patronuje od 31 marca do 4 kwietnia.
 • Elemiach – patronuje od 5 do 9 kwietnia.
 • Mahasiah- panuje od 10 do 15 kwietnia.
 • Lelahel – panuje od 16 do 20 kwietnia.
 • Achaiah – panuje od 21 do 25 kwietnia.
 • Cahetel – panuje od 26 do 30 kwietnia.

Anielscy pomocnicy Anioła kwietniowego, obdarzają nas zmysłowością, akceptacją, wrażliwością, ambicją i doskonałą kondycją fizyczną. Oni pomogą nam efektywniej radzić sobie z problemami, nauczą nas mądrze zarządzać swoimi finansami oraz wywiązywać się ze składanych obietnic. Sześciu aniołów z Chóru Serafinów możemy prosić o to, żeby pomogli nam wprowadzić do naszego życia harmonię, spokój, szczęście i radość.

Może cię również zainteresować artykuł: Linia Miecza Świętego Archanioła Michała

Źródło: pixabay.com

ANIOŁ MAJA – Ambriel

Jak Ambriel przejawia się w materii:

Barwa: różowa, pomarańczowa.
Kamienie: jaspis, agat, granat.
Rośliny i kadzidła: rumianek, mięta, ruta, pokrzywa.
Planeta: Jowisz, Merkury.

W jakich sprawach możemy prosić Ambriela o pomoc

Patronuje znakowi Bliźniąt. Nazywany jest Aniołem Wiosny. Ambriel obdarza nas darem wiedzy, przekazuje nam potrzebę rozwijania naszej intuicji oraz nakłania do rozwijania wyższej świadomości. Ten anioł uczy nas wybaczania i miłości bezwarunkowej. Pomoże nam pogodzić zwaśnioną rodzinę i umocnić więzy rodzinne. Kiedy dopadanie nas „przesilenie wiosenne” i zanotujemy spadek energii witalnej, wezwijmy Ambriela – on wyzwoli w nas radość i poczucie szczęścia. Z jego pomocą łatwiej zaakceptować nasze dotychczasowe doświadczenia życiowe i cieszyć się z „odrobionych lekcji”. Pomaga wszystkim tym, którzy bywają niecierpliwi i niezbyt tolerancyjni w stosunku do innych.

Ambriel, związany z pięknymi energiami wiosny, pomoże nam znaleźć prawdziwą miłość i w pełni otworzyć się na drugiego człowieka. Jeżeli mamy problem z poczuciem własnej wartości lub własną niezależnością, to również możemy prosić o wsparcie tego anioła. To ten anioł, wezwany na pomoc, pozwali nam dotrzeć do najodleglejszych zakamarków naszej duszy i odkryć nasze prawdziwe wnętrze.

Sześciu pomocników Ambriela

Ambriel zarządza sześcioma aniołami kabały, które należą do Chóru Cherubinów.

 • Haziel – patronuje od 1 do 5 maja.
 • Aladiah – patronuje od 6 do 10 maja.
 • Lauviah – patronuje od 11 do 15 maja.
 • Hahaiah – patronuje od 16 do 20 maja.
 • Yezalel – patronuje od 21 do 26 maja.
 • Mebahel – patronuje od 27 do 31 maja.

Te Anioły będą stały przy nas w trudnych sytuacjach rodzinnych i uczuciowych. To oni ułatwią nam zrozumienie popełnionych błędów i pomogą “wywietrzyć głowę” z negatywnych emocji.

Może cię również zainteresować artykuł: Anioły i pieniądze – jak prosić, by pomogły w ich manifestacji

Źródło: pixabay.com

ANIOŁ CZERWCA – Muriel

Jak Anioł czerwca przejawia się materii:

Barwa: wszystkie odcienie zieleni i tęczy.
Kamienie i minerały: malachit, bursztyn, miedź, szmaragd.
Rośliny i kadzidła: mirra, kwiat lilii, cynamon.

Patronem czerwca jest Muriel, który opiekuje się osobami spod znaku Bliźniąt. To anioł należący do Chóru Panowań. Pomaga osobom, których praca związana jest z wystąpieniami publicznymi. Pozwala opanować zdenerwowanie, dodaje pewności siebie i odwagi. Uczy nas występowania w obronie naszych przekonań i racji. Jego nadrzędną rolą jest wprowadzanie w nasze życie ezoterycznych prawd, które pomogą nam uwierzyć we własne siły i zmienić na lepsze nasze życie. Dzieli się z nami swoją wiedzą na temat zasad panujących zarówno w świecie materii, jak i duchowości. Chroni nas przez złymi energiami w czasie snu. Łagodzi lęk przed zmianami i sprawia, że złe wiadomości przyjmujemy ze spokojem i z rozwagą. Muriel nazywany jest Aniołem Spokoju. Jeśli brak w waszym życiu właśnie spokoju, jeśli jesteście przepełnieni niepotrzebną nerwowością, jeśli brak wam cierpliwości, on zaopiekuje się wami i podaruje upragnioną harmonię i równowagę.

Energia Muriela najbardziej przejawia się w pobliżu wody. Jeśli zobaczycie przepiękną tęczę w pobliżu jeziora, strumienia czy rzeki, to znak, że jest blisko. Jego energia jest lekka i wesoła, dlatego, kiedy go przywołamy, natychmiast poczujemy radość i entuzjazm.

Sześciu pomocników Muriela

Muriel jest szefem sześciu aniołów, z których dwa pierwsze należą do Chóru Cherubinów, a pozostałe cztery do Chóru Tronów.

 • Hariel – patronuje od 1 do 5 czerwca.
 • Hekamiah – patronuje od 6 do 10 czerwca.
 • Lauviah – patronuje od 11 do 15 czerwca.
 • Caliel- patronuje od 16 do 21 czerwca.
 • Leuviah Drugi – patronuje od 22 do 26 czerwca.
 • Pahaliah – patronuje od 27 czerwca do 1 lipca.

Anielska drużyna Muriela będzie nas wspierać w uwalnianiu blokujących emocji, w podejmowaniu najkorzystniejszych decyzji życiowych, znajdowaniu niezwykłych rozwiązań dręczących nas problemów. Aniołowie czerwca nauczą nas, jak korzystać z uroków życia i jak cieszyć się z wszelkich drobiazgów, które przynosi nasza codzienność.

Cdn…

Marlena Pietruszka

***

Weź udział w INICJACJI ANIELSKIEJ i skontaktuj się z każdym Aniołem, który będzie mógł Ci pomóc, w miłości lub innej ważnej dla Ciebie sprawie. 

Wiedźma Anja Anna i Akedamia Ducha zapraszają na:

 Pierwszy Gwiezdny Dom *** Rytuał ***

Rytuał, który powierzamy w Twoje Czynienie, nie jest jedynie podróżą z Ziemi do Krainy Gwiazd. Jest Inicjacją Anielską.

W trakcie rytuału skontaktujesz się ze wszystkim, co w Tobie Wolą. Co w Tobie Świętością. Co w Tobie Miłością i Mocą. I unosząc się wysoko ponad ziemskie Prawa będziesz miał możliwość poprosić każdego z Aniołów o pomoc w każdej sytuacji. Rytuał Anielski jest bowiem Przestrzenią Cudu – tworzy pole energii pomiędzy tożsamością i percepcją Człowieka a Istotami Anielskimi. I każda prośba, wpisana w Twoje Serce, staje się jawna dla Aniołów. Jeśli jest zgodna z Najwyższym Źródłem, czyli tworzy Życie i wszelki Rozwój w pełnym Świetle, i z Wolą Duszy, czyli z tym, czego pragniesz na najwyższym poziomie swojej egzystencji, stanie się. Pozwól Aniołom pomóc sobie w tym, czego potrzebujesz. Jeśli uważasz, ze Twoje Marzenia są piękne i ważne, a ich realizacja pomnoży Dobro, Szczęście, Piękno i każdą z szanowanych przez Ciebie wartości – nie wahaj się! Aniołowie i Archaniołowie czekają na Ciebie po aktywnej stronie Granicy Działania.

(choć fizycznie rytuał już się odbył, to został nagrany i możesz z niego skorzystać w dowolnym momencie – zadziała tak samo dobrze – wszak czas jest abstrakcją, a Anioły działają spoza niego, widząc naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość w tym momencie).

Pierwszy Gwiezdny Dom

Źródło: anielskaoaza.blogspot.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *