Astrologia dla początkujących: Wenus w znakach

Astrologia dla początkujących

W poprzednich odcinkach Astrologia dla początkujących mogliście sami stworzyć swój kosmogram (patrz: tutaj) oraz dowiedzieć się co oznaczają poszczególne składowe kosmogramu (patrz: tutaj).

Kolejnym krokiem jest analiza planet w znakach zodiaku i poszczególnych domach. W pierwszej kolejności analizujemy planetę w znaku czyli tło, a potem w domu – cechy analizujemy w odniesieniu do konkretnego pola zdarzeń.

Dziś ustalimy, co oznacza Wenus w znaku zodiaku, w którym się znajduje.

(Sprawdź, co oznacza Merkury w poszczególnych znakach zodiaku – tutaj). 

Wenus odpowiada za estetykę, radość z przyjemności oraz harmonię, miłość i odnalezienie się w towarzystwie innych ludzi. Wenus jest związana z erotyzmem – boginią miłości. Wenus to nie tylko pożądanie seksualne, ale również romantyczna miłość.

Wenus w Baranie

Impulsywnie wyrażasz uczucia, co czasem może równać się z byciem wybuchowym. Emocje działają gwałtownie, co często przemienia się w manię, a potem serię rozczarowań. Często jesteś niestabilny emocjonalnie. Bezpośrednio odbierasz nowe osoby i sytuacje. Ideał piękna, jakim się kierujesz, to wszystko co nowe, pełne energii i witalności. Zdarza ci się postępować nierozsądnie w sferze finansów.

Twoimi cechami są szczerość i otwartość – i właśnie tego oczekujesz od innych. Jeśli kogoś darzysz sympatią, mówisz mu o tym. Zwracasz uwagę na inspirujące, energiczne i niezależne osoby. Potrafisz zakochać się od pierwszego wejrzenia. Zmysłowość i temperament seksualny, energia, namiętność. Jesteś towarzyski i umiesz uwodzić. Jeśli jesteś kobietą – umiesz zainteresować sobą swojego wybranka. Jeśli jesteś mężczyzną, z pewnością w pierwszej kolejności zwracasz uwagę na kobiety odważne, niezależne i takie, które wiedzą, czego chcą.

 

Wenus w Byku

Zmysłowość, naturalne uczucia, pobłażanie sobie, potrzeba komfortu oraz emocjonalnego i materialnego bezpieczeństwa. Naiwność, wierność, bierność, sentymentalizm. Zwracasz szczególną uwagę na piękno i wygodę. Cenisz sobie dobra materialne i luksus. Masz sympatyczne usposobienie. Zmieniasz swoje otoczenie poprzez ładne przedmioty. Doceniasz świeże kwiaty w domu. Masz zmysł artystyczny.

Twoje uczucia są trwałe, jesteś lojalny i wierny. Jeśli jesteś kobietą z Wenus w Byku, to emanujesz wyjątkową zmysłowością, kiedy pojawia się obiekt twoich westchnień. Doceniasz drobne prezenty. Mężczyzna z Wenus w tym znaku preferuje kobiety o pełnych kształtach, uległe, perfekcyjne panie domu. Unika kobiet niezależnych, mądrzejszych od siebie. Okazuje dużo ciepła i uczucia.

 

Wenus w Bliźniętach

Masz przyjazne i optymistyczne nastawienie do świata. Jesteś osobą niezwykle towarzyską, i szukasz rozrywki. Wiążę się to ze zmieniającymi się emocjami, zamiłowanie do flirtów, narcystyczna potrzeba podobania się i bycia kochanym. Cechuje cię życzliwość i niechęć do prostackich zachowań. Osoba z Wenus w tym znaku jest nieco niedbała i roztargniona. Łatwiej przychodzi jej rozkochanie kogoś w sobie niż pokochanie.

Nie angażujesz się na śmierć i życie, elastycznie dopasowujesz się do drugiej osoby. W gronie twoich znajomych znajdzie się wielu przedstawicieli płci przeciwnej. Aby twoje związki działały, musi się w nich coś dziać – adrenalina, huśtawka emocjonalna. Masz potrzebę częstych i głębokich rozmów. Mężczyzna z Wenus w Bliźniętach zwraca uwagę na ciekawe, i inteligentne kobiety, zwykle dużo młodsze od siebie.

 

Wenus w Raku

Jesteś wrażliwą i romantyczną osobą. Masz w sobie dobroć i czułość. Jesteś empatyczny i troszczysz się o innych. Masz w zwyczaju zamartwiać się drobiazgami, żyjesz w przeszłości. W związkach jesteś przywiązany (nieraz zaborczy), potrzebujesz dużo ciepła i łatwo cię zranić. Uzależniasz się od drugiej osoby. Jeśli jesteś kobietą z Wenus w tym znaku – lubisz opiekować się swoim mężczyzną, bardzo często skupiasz się na odgadywaniu jego potrzeb. Mężczyzna rozgląda się za kobietą wrażliwą i spokojną, najlepiej domatorkę ze smykałką do bycia gospodynią domową.

Intensywny tryb życia jest ci obcy, znacznie lepiej czujesz się w przyjaznym, spokojnym otoczeniu, dlatego też wybierasz pracę spokojną, rutynową i stabilną.

 

 

Wenus w Lwie

Entuzjasta z zacięciem romantycznym. Uczucia wyrażasz całym sobą, pragniesz by cię doceniano i podziwiano. Potrzebujesz demonstrowania swoich uczuć i emocji. Cieszysz się życiem – doceniasz dobrą muzykę, imprezy, luksusy. Jesteś łasy na pochlebstwa, w związku z czym bywasz naiwny.

Masz duże poczucie humoru. Uczucia, jakie żywisz do drugiej osoby są namiętne i gorące. Jesteś lojalny, oczekujesz szacunku. Często unosisz się honorem – łatwo zranić twoją dumę i źle znosisz odrzucenie. Kobieta z Wenus w Lwie jest namiętna i zmysłowa, potrzebuje niezależności i szacunku od swojego partnera. Mężczyzna natomiast szuka kobiety reprezentatywnej, takiej, która jest towarzyska, rozrywkowa, odważna i obłędnie piękna.

 

 

Wenus w Pannie

Skromność i nieśmiałość. Powściągliwość w uczuciach. Miotasz się między rozwagą a gwałtowną miłością, unikasz stanów pośrednich. Uwielbiasz pomagać innym, zawsze ze szczególną uwagą doglądasz szczegółów. Jesteś obowiązkowy i zdyscyplinowany. Wszystko masz pod kontrolą. Cechuje cię zdyscyplinowanie i obowiązkowość.

W miłości szanujesz wierność i uczciwość. Na początku relacji trzymasz dystans. Kobieta z Wenus w Pannie ma wysokie wymagania wobec mężczyzn. Wybiera takich, którzy odpowiadają jej wizualnie, przestrzegają zasad higieny, mają nienaganne maniery i prowadzą życie o wysokim standardzie. Mężczyzna szuka kobiety inteligentnej, schludnej, zdyscyplinowanej i punktualnej.

 

 

Wenus w Wadze

Waga wszystko próbuje wyważyć, w związku z czym emocje okazuje delikatnie, tak aby nikogo nie urazić. Wybiera to, co jest harmonijne i przyjemne. Otacza się ładnymi przedmiotami, chłonie rzeczy piękne i gustowne. Jesteś obdarzony subtelnym wdziękiem i gracją. Wenus w wadze jest sentymentalna. W kontaktach z ludźmi postępuje łagodnie, tolerancyjnie i sprawiedliwie. Jesteś towarzyski. Kobiety szukają partnera, który jest spokojny, miły i skłonny do współpracy. Mężczyźni natomiast rozglądają się za kobietami wyrafinowanymi i eleganckimi.

Osoba z Wenus w Wadze ma wysokie oczekiwania w stosunku do partnera – zwykle nierealne i zawyżone. Sama ma problem ze stałością w miłości i związkach.

 

 

Wenus w Skorpionie

Swoje uczucia wyrażasz intensywnie i namiętnie. Jesteś wrażliwy i emocjonalny. Bywasz bezpośredni, ale asekuracyjnie zachowujesz ostrożność i nie otwierasz się dla wszystkich. Kiedy już komuś zaufasz, ta osoba może liczyć na szczerość, lojalność i głęboki emocjonalny związek. Wyznajesz zasadę “wszystko albo nic”. Osoba z Wenus w Skorpionie kocha bezgranicznie.

Jesteś namiętny i żyjesz pasją. Cechuje cię silna namiętność, we wszystko co robisz wkładasz pasję. Często korzystasz z uwodzicielskiej siły magnetyzmu, prowokujesz, szukasz historii filmowych. Dążysz do przynależności i zespolenia z partnerem. Osoby z Wenus w Skorpionie szukają silnego partnera, który jest wyrazisty i “jakiś” a nie “byle jaki”. Silny charakter, niezależność, tajemnica i nieprzystępność.

 

 

Wenus w Strzelcu

Cieszysz się życiem i jego przyjemnościami. Unikasz kłótni i nieporozumień. Wyrażasz swoje uczucia swobodnie, żywo i z entuzjazmem. Podchodzisz do życia optymistycznie i z humorem. Szukasz przygód, niezależności i przeciwstawiasz się rutynie.

W związkach partnerskich jesteś tolerancyjny i uczciwy. Potrzebujesz przestrzeni i wolności. Kontakty z ludźmi są pełne energii, zapału i ciekawości. W miłości kierujesz się ideałami. Kobiety z Wenus w Strzelcu rozglądają się za mężczyznami  wykształconymi, którzy zabiegają o ich względy. Mężczyzna z Wenus w Strzelcu szuka kobiety, na której może  polegać – chce osoby bezpośredniej, szczerej, beztroskiej.

Wenus w Strzelcu może oznaczać chęć przeżywania przygód i poszukiwania niezależności, sprowadza się to do prowadzenie podwójnego życia uczuciowego, a także wykorzystywania innych.

 

Wenus w Koziorożcu:

Swoje uczucia wyrażasz ostrożnie i z powagą. Posiadasz przysłowiowe “serce z kamienia”. Kochasz mało intensywnie, ale głęboko i trwale. W kwestii uczuć interesują cię jedynie sprawy konkretne i poważne. Zwracasz szczególną uwagę na opinię społeczną, swoją reputację i bezpieczeństwo materialne. Ważna jest dla ciebie rodzina. Masz silne poczucie obowiązku i odczuwasz satysfakcję, jeśli wszystko idzie zgodnie z planem. Jesteś oszczędny, przezorny i masz talent do interesów.

Zanim kogoś pokochasz, musisz mieć pewność co do uczuć tej osoby. Dopiero wtedy jesteś w stanie zaangażować się w związek z pełną odpowiedzialnością. W relacji masz skłonność do samokontroli i powściągliwości, co utrudnia jej rozwój. Jesteś wierny i lojalny. Kobieta z Wenus w Koziorożcu angażuje się niełatwo i musi mieć pewność co do zaangażowania drugiej strony. Nigdy nie wykonuje pierwszego kroku. Mężczyzna zwraca uwagę na kobiety ambitne, oficjalne i takie, które trzymają dystans.

 

Wenus w Wodniku

W uczuciach jesteś otwarty i swobodnie wyrażasz swoje emocje. Jesteś tolerancyjny i wyrozumiały, przyjacielski i życzliwy. Masz społeczne spojrzenie na wiele spraw. Nie można ci odmówić osobistego czaru i magnetyzmu. Nie lubisz nudy i rutyny. Masz potrzebę czułości i serdeczności. Szukasz pracy, która cię nie ogranicza, tylko rozwija.

Zależy ci na niezależności w związku. Nie tolerujesz zazdrości. Partner powinien być twoim przyjacielem, z którym możesz konie kraść. Dbasz o to, aby związek był ciekawy i aby działo się w nim dużo niezwykłych rzeczy – cenisz sobie wolność i niecodzienność. Nawiązujesz   szereg znajomości towarzyskich, które nie są głębokie uczuciowo. Kobieta z Wenus w Wodniku wymaga bezwzględnej akceptacji jej poczucia wolności. Natomiast Mężczyzna zwraca uwagę na kobiety inteligentne, niekonwencjonalne, aktywne i niezależne.

 

wenus w znakach Wenus w Rybach:

Wenus w Rybach to współczucie i bezinteresowna pomoc. W relacjach potrzebujesz romantyzmu i tajemnicy – urzekają cię związki, które można by opisać w książkach. Czasem twoje pragnienia są tak zagmatwane, że ostatecznie sam nie wiesz, czego chcesz i kogo szukasz. Jesteś podatny na porywy uczuć. Miłość i związek jest dla ciebie sprawą nadrzędną. Łatwo można cię zranić. Jesteś wrażliwy na piękno.

Masz dużą potrzebę miłości i ciepła. Kierujesz się ideałami. Potrafisz być oddanym partnerem w małżeństwie. Jesteś balsamem dla duszy. Masz problem z określeniem tego, co faktycznie czujesz. Mężczyzna z Wenus w tym znaku szuka kobiety emocjonalnej, wrażliwej i tajemniczej.

 

 

Nadine Lu

 

Źródła:
siriusastro.pl/planety/wenus-w-znakach/wenus-w-znakach/
Wenus w znakach
http://ezotop.pl/thread-410.html
Zdjęcia: https://unsplash.com
https://pl.freepik.com/darmowe-wektory/znaki-zodiaku-horoskop_551533.htm#term=znaki zodiaku&page=1&position=17n=17

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram