Czy wiesz, że ciała niebieskie mają wpływ na wygląd ludzkiego ciała i osobowość?

ciała niebieskie

Wszechświat, w którym żyjemy, podzielony jest na mniejsze części, z których każda odzwierciedla jedność całości. Ludzie również są mikrokosmosami, które odzwierciedlają Wszechświat. Kiedy przyjrzeć się bliżej ludziom jako gatunkowi, obserwując ludzkie ciała, okazuje się, że tak naprawdę istnieje ich tylko 7 rodzajów. Stanowią one połączenie cech fizycznych i psychicznych wynikające z wpływu ciał niebieskich na ciało fizyczne.

Każdy z typów ciała ma ładunek ujemny – ciemniejszy, bardziej pesymistyczny, przypominający noc lub dodatni – pozytywny, jaśniejszy, bardziej optymistyczny jak dzień. Do dodatnich ciał należą: saturiański, wenusiański, jowiszowy i słoneczny. Zaś do tych naładowanych ujemnie zalicza się: księżycowy, marsjański oraz merkuriański.

Księżycowe

Ten typ ciała jest bardzo wrażliwy na fazy księżyca. Główne cechy charakterystyczne tego typu to blada skóra i mięsisty kształt. Charakteryzuje się słabym trawieniem. Waga lekka do średniej. Włosy cienkie koloru mysiego. Nie jest zbyt wrażliwy, dość wolno reaguje i jest raczej chłodny emocjonalnie. Jest również bardzo humorzasty i depresyjny.

Przykładem takiego typu ciała jest np. Mao Tse Tung.

Może cię również zainteresować artykuł: Czym jest samorealizacja, czyli miejsce rozwoju duchowego w psychologii

Wenusjańskie

Tradycyjnie Wenus kojarzy się z ucieleśnieniem kobiecości i miłością. I z tymi właśnie cechami wiąże się ten rodzaj ciała. Charakteryzuje się aurą tajemniczości, miękkości i ciepła. Zwykle ma gęste oliwkowe włosy, szerokie biodra, ciemną skórę. Często ma również gruszkowaty kształt ciała. Człowiek z takim ciałem jest bardzo łagodny, miły i bezproblemowy. Często jednak jest również uzależniony od innych, niezdecydowany, pasywny i leniwy.

Taki rodzaj ciała miał np. Elvis Presley.

Merkuriańskie

Ten typ ciała jest bardzo skoncentrowany na sobie. Lubi być w centrum zainteresowania i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż to jeden z najpiękniejszych rodzajów ciała. Jego cechą charakterystyczną jest to, że bardzo szybko traci wagę. Człowiek z tym typem ciała jest komunikatywny, szybki dowcipny i zwinny. Często jednak bardzo nerwowy. Ma ciemne oczy i włosy, jest smukły i energiczny. Ma długie, smukłe kończyny i głęboki, rezonansowy głos.

Taki rodzaj ciała miał np. Napoleon.

Saturiańskie

Wysokie średnie lub ciężkie ciało. Włosy czarne lub brązowe.  Ten rodzaj ciała przypomina trochę drzewo. Ma wystające kości policzkowe, kwadratową szczękę, długie i sękate dłonie oraz stopy.

Człowiek z tym rodzajem ciała jest niezawodny, dyplomatyczny, typ naturalnego lidera, godny zaufania. Jest dość dużym tradycjonalistą, bardzo pracowity. Zwykle jest świetnym nauczycielem. Może także czasem być okrutny i bez serca.

Takie ciało miał np. Abraham Lincoln.

Marsiańskie

Muskularne, mocne ciało. Włosy rude lub blond. Bardzo męski typ ciała, wysportowany. Człowiek z tym rodzajem ciała jest energiczny, namiętny, impulsywny i niecierpliwy. Ma silny popęd seksualny, dobry refleks i gotowość do samoobrony. Kocha zmiany i rywalizację. Szybko osądza innych i formułuje opinie. Ma duże zdolności techniczne i jest bardzo logiczny.

Ten typ ciała miał np. John F. Kennedy.

Może cię również zainteresować artykuł: 5 zasad dotyczących twojego życia, które powinieneś poznać, aby żyć pełnią życia

Jowiszowe

Faliste, brązowe włosy. Duży okrągły korpus, duża głowa, krótka szyja. Człowiek z tym rodzajem ciała jest bardzo towarzyski, lojalny, troskliwy. Ma filozoficzne spojrzenie na życie, jest bardzo inteligentny, lubi uczyć innych, być ich przewodnikiem. Bardzo spokojny. Jest bardzo dobry w nauce języków obcych. Niestety ma dość słabe zdrowie i problemy ze wzrokiem. Może też być zarozumiały i rozrzutny.

Taki rodzaj ciała ma np. Arnold Schwarzenegger.   

Słoneczne

Proste jasne włosy, szeroko osadzone oczy. Proporcjonalna budowa ciała. Promienny wygląd. Smukła lub owalna twarz. Klasyczna piękność. Charakterystyczny jest też młody wygląd. Człowiek z tym rodzajem ciała jest radosny, wesoły, elegancki, ale niestety często naiwny jak dziecko. Jest bardzo niezależny, odpowiedzialny, odważny i jest raczej samotnikiem. Może tez niestety być dość egoistyczny i uparty. Osoby o tym typie ciała zwykle maja problemy z górnymi drogami oddechowymi.

Znana osoba z takim ciałem to np. Judy Garland.

Wpływ gruczołów na ciało

Warto również wiedzieć, że każdy z powyższych rodzajów ciała sterowany jest innym gruczołem w organizmie, na który wpływa inna planeta i podlega innym wpływom astrologicznym. Ze względu na zwiększoną aktywność jednego z nich ciało przejmuje cechy fizyczne i psychiczne, które odpowiadają zwiększonej pracy tego gruczołu. Ciało księżycowe jest sterowane przez trzustkę, wenusjańskie przez gruczoły przytarczyczne, merkuriańskie – tarczycę, saturiańskie – przysadkę mózgową, marsjańskie – nadnercza, jowiszowe – tylną przysadkę mózgową, słoneczne zaś grasicę.

Poznanie rodzajów ludzkich ciał jest sposobem na spojrzenie na innych ludzi w nowy sposób. Chociaż powyższe opisy są dość ogólne, to pokazują główne charakterystyczne cechy każdego z typów. Okazuje się wiec, że nie tylko nasi rodzice i ich geny wpływają na wygląd naszego ciała oraz naszą osobowość, ale również ciała niebieskie. Wszechświat jest jedną wielką całością i wszystkie jego poszczególne części są ściśle ze sobą powiązane.

Może cię również zainteresować artykuł: Czy wiesz, jak osiągnąć wewnętrzne poczucie spokoju i szczęście? [9 podświadomych potrzeb]

Agata Dzierżawa
autorka bloga o rozwoju duchowym „A Journey to Yourself”: www.ajourneytoyourself.com/pl/
www.facebook.com/ajourneytoyourself/
www.instagram.com/ajourneytoyourself/

Źródła:
michaeleducationalfoundation.com
humanbodytypes.com/agree.shtm

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram