Astrologia dla początkujących: Jowisz w domach

Jowisz w domach

W serii wpisów “Astrologia dla początkujących” tworzyliśmy samodzielnie kosmogram w darmowym programie dostępnym w Internecie (patrz: tutaj) oraz dowiadywaliśmy się, co oznaczają poszczególne składowe kosmogramu (patrz: tutaj). Wszystkie kolejne lekcje, czyli planety występujące w odpowiednich znakach znajdziemy w spisie treści:

Spis treści – Astrologia dla początkujących

Dzisiaj skupimy się na Jowiszu w domach.

Jowisz jest uważany za najbardziej życzliwą i korzystną planetę w astrologii. To tak zwana “planeta niespodzianek”, która wskazuje kierunek rozwoju w stronę szczęścia i spełnienia. Dom, który zajmuje w horoskopie, jest miejscem, w którym:

  • wyrażamy nasze współczucie,
  • wyrażamy hojność wobec innych,
  • wyrażamy naszą tolerancję dla innych,
  • chcemy się poprawić,
  • leży nasza wiara w duchowość i religię,
  • zwiększa i rozszerza płaszczyznę, której dotyczy.

Jowisz w I Domu

Jesteś jowialny, życzliwy, prawdziwy z ciebie altruista. Wierzysz w siłę pozytywnego myślenia i dbasz o czyste myśli. Jesteś pewny siebie w podejmowaniu wyzwań przez co szybko zjednujesz sobie ludzi. Jowisz na ascendencie sprawia, że jesteś wyjątkowo emocjonalny. Jowisz w pierwszym domu oznacza, że jesteś dobry i współczujący, masz dobre intencje. Jako, że Jowisz poszerza możliwość rozwoju w obszarze, którego dotyczy, ty, jako osoba masz wiele możliwości rozwoju oraz zawsze towarzyszą ci sprzyjające warunki ku dalszej drodze. Istnieje szansa na otyłość dlatego dbaj o to, co wkładasz do ust.

Jowisz w II Domu

Jesteś zaradny, chociaż z punktu widzenia osoby trzeciej wygląda to tak, jakbyś miał szczęście, które dotyczy pieniędzy, osób i sytuacji. Lubisz wygodę i przyjemność. Jesteś pewny siebie, znasz swoją wartość, przez co łatwiej ci osiągać sukces za sukcesem. Tajemnica? Nie ma w twoim życiu zatorów energetycznych! Jowisz w drugim dom sprawia, że masz stabilną sytuację finansową i zawsze spadasz na cztery łapy, bez względu na to, jakie wyzwania niesie ci życie. Jesteś nienasycony życiem i robisz wszystko, żeby go doświadczyć najpełniej i najpiękniej. Masz silną intuicję. Retrogradujący Jowisz sprawia, że jesteś materialistą ze skłonnościami do nadmiernego hedonizmu.


Polecamy książkę: “Kurs Astrologii. Podręcznik do samodzielnej interpretacji horoskopu”. 


Jowisz w III Domu

Jesteś osobą, która lubi wiedzieć, co czeka ją w przyszłości. Jesteś ciekawy życia i lubisz sprawdzać, co też za sobą niosą osoby, które do twojego życia wchodzą. Lubisz burze mózgów i rozmowy na temat nowych rozwiązań. W społeczeństwie jesteś akceptowany i lubiany, sam też lubisz działać dla społeczeństwa. Jowisz w trzecim domu zwiększa zdolności umysłowe, pogłębia intuicję, sprawia, że jesteś utalentowany w dziedzinie humanistycznej. Masz jednak skłonności do rozpraszania się i marnowania energii w wielu kierunkach. Powinieneś skupić się na jednym celu i cierpliwie go osiągać. Lubisz podróże, szczególnie te dalekie. Przez to ciężko ci zapuścić korzenie w jednym miejscu.

Jowisz w IV Domu

Jesteś człowiekiem silnych instynktów, które pomogą ci przejść przez życie bez szwanku. Łatwo nawiązujesz kontakty z innymi, cenisz sobie rodzinę i bliskich. Robisz wszystko (ciężko pracujesz), aby twoja starość była przyjemna i satysfakcjonująca. Czujesz, że szczęście to dom, dlatego szybko dochodzisz do momentu, w którym takowy posiadasz i staje się on twoją oazą spokoju. Z Jowiszem w 4 domu dobrze czujesz się w miejscu urodzenia i nie powinieneś go opuszczać. Spodziewaj się spadku lub pomocy finansowej od rodziny. W dojrzałym życiu nie zabraknie ci pieniędzy i dostatku materialnego.

Jowisz w V Domu

Jesteś osobą hojną, wesołą i ciepłą. Umiesz docenić rodzicielstwo i partnerstwo. Jesteś utalentowany w nauczaniu, masz w sobie potrzebną cierpliwość i miłość do samego procesu edukacji. Jowisz w piątym domu pomaga człowiekowi nawiązać więź miłości, która czasami może wynikać z podobnych zainteresowań z zakresu religii i filozofii. Z łatwością czerpiesz korzyści ze spekulacji w kwestiach inwestycyjnych, pod warunkiem, że mądrze wykorzystujesz swoją ocenę i intuicję. Jowisz w 5 domu wskazuje na potomstwo płci męskiej, natomiast Jowisz w pozycji wstecznej może powodować nadmierną arogancję, zbytnie przechwalanie się zdolnościami i nieprawidłowe, zakrzywione osądy.

Jowisz w VI Domu

Jowisz w szóstym domu wskazuje na wysokie standardy w kontaktach z innymi, zwłaszcza biznesowych. Wierzysz, że wszystkich należy traktować tak, jak sami chcą być traktowani, z szacunkiem i zaufaniem. Lubisz pomagać tym, którzy mają mniej szczęścia od ciebie. Czerpiesz wielką przyjemność z pracy, którą wykonujesz, jeśli jest ona przydatna dla innych. W szóstym domu Jowisz rozszerza problemy związane z nadmiernym pobłażaniem, co może prowadzić do problemów zdrowotnych. Retrogradujący Jowisz powoduje zbytnie przejmowanie się szczegółami, co sprawia, że tracimy szeroką perspektywę. Dobrze jest utrzymać równowagę między rzeczywistością a wyobrażeniem.

Jowisz w VII Domu

Stawiasz na satysfakcjonujące związki partnerskie. Jesteś utalentowany w negocjacjach, mocno wierzysz w grę zgodnie z zasadami. Jowisz w siódmym domu daje możliwość akumulacji bogactwa i szczęścia poprzez partnera. Tylko w duecie czuje się na siłach, aby osiągać sukcesy. Dlatego Jowisz szuka partnera, który podziela podobną wiarę, filozoficzny punkt widzenia i będzie pomagał mu wzrastać. Jeśli Jowisz znajduje się w niekorzystnym otoczeniu, partner zamiast pomóc ci wzrastać, podcina ci skrzydła. Powinieneś ograniczyć chęć nadmiernego wydawania pieniędzy. W retrogradacji, nadużywasz swojej pozycji w rodzinie i społeczeństwie dla celów własnych.

Jowisz w VIII Domu

Masz smykałkę do strategii, badań i dochodzenia do ciekawych wniosków. Jesteś w stanie dotrzeć do źródła każdego problemu, dzięki instynktowi. Z przyjemnością odkrywasz tajemnice i rozwiązujesz złożone problemy. Dajesz od siebie równowagę emocjonalną i finansową, dlatego jesteś wymarzonym partnerem. Generalnie pieniądze się ciebie trzymają. Jeśli jednak Jowisz jest w złych relacjach z innymi planetami, może powodować utrudnienia w legalizacji spodziewanych spadków. Możesz inspirować i pomagać się rozwijać tym, którzy tego chcą. Masz niebywałą satysfakcję z uzdrawiania innych.

Źródło: unsplash.com

Jowisz w IX Domu

Jesteś głodny wiedzy i mądrości. Masz filozoficzny charakter i lubisz dzielić się swoimi opiniami i wiedzą z innymi. Naturalnie drążysz tematy, które są dla ciebie ciekawe i fascynujące. Jesteś nauczycielem pełnym pasji i uwielbiasz sam proces pochłaniania wiedzy. Łatwo inspirujesz. Odnosisz sukcesy w podróżach, edukacji, nauczaniu, sporcie i kulturach obcych. Dziewiąty dom jest naturalnym domem Jowisza, co daje mu łatwość w poszerzaniu pozytywnych cech osoby, która Jowisza w tym usytuowaniu posiada. Możesz być zaangażowany w sprawy religijne. Z łatwością odnajdujesz się za granicą i tam łatwiej ci zdobywać pieniądze, na większy sukces jednak musisz poczekać na drugą połowę życia.

Jowisz w X Domu

Jesteś postrzegany jako osoba szczęśliwa, która nie ma problemów z karierą i związkami międzyludzkimi. Łatwo określasz co chcesz osiągnąć i po prostu to osiągasz. Masz zwycięską postawę, która budzi podziw w oczach innych osób. Jesteś etyczny, dojrzały i zaradny. Cenisz osiągnięcia i manifestacje, a także tych, którzy biorą odpowiedzialność za swoje życie. Dbasz o swoją pozycję i status, tym też się kierujesz przy wyborze osób, które cię otaczają. Możesz zrobić zawrotną karierę (10 to dom kariery zawodowej). Inni przychodzą do ciebie po radę i mądrość życiową.

Jowisz w XI Domu

Z Jowiszem w jedenastym domu skupiony jesteś na życiu towarzyskim. Uwielbiasz grać zespołowo i czerpać energię od przyjaciół i znajomymi. Dbasz o wieczne przyjaźnie i taką też sam jesteś w stanie ofiarować. Umiesz dawać i umiesz brać. Z natury jesteś altruistą i cenisz sobie wolność osobistą. Jesteś otwarty i elastyczny na plany Wszechświata wobec ciebie. Przyjmujesz je z pokorą. Aktywne życie towarzyskie sprawia, że brakuje ci czasu dla siebie, co może prowadzić do zaniedbania, w tym chorób. Jowisz w jedenastym domu zwykle osiąga sukces przy pomocy innych ludzi. Nie znosisz samotności i przebywania w samotni. Ciągle szukasz kogoś, do kogo możesz otworzyć buzię.

Jowisz w XII Domu

Jowisz w XII domu uważany jest za pozycję Anioła Stróża. Jesteś ratowany w ostatnim momencie, przez co masz głęboką wiarę do wszechświata. Samotność, samodzielna praca i medytacja mogą przynieść ci wielką przyjemność i poczucie odmłodzenia. Dlatego dbaj o czas sam ze sobą i ładuj baterie. Jesteś życzliwy i masz dobre perspektywy na przyszłość. Interesują cię zjawiska psychiczne i okultystyczne obszary życia. Jesteś humanitarną i hojną duszą. Służysz także tym, którzy nie mogą sami sobie służyć, przez co spełniasz się w pracy w szpitalu lub w więzieniu. Na sukces musisz zapracować – pojawi się w późniejszych latach życia. W pierwszej części twojego życia będą obecne wyzwania i nieszczęścia.

Może cię również zainteresować artykuł: Czy wiesz, że ciała niebieskie mają wpływ na wygląd ludzkiego ciała i osobowość?

Nadine Lu

Źródła:
cafeastrology.com/articles/jupiterinhouses.html
indastro.com/house/jupiter-house.html
astrologyclub.org/birth-chart-interpretations/jupiter-in-the-houses/
shrivinayakaastrology.com/Planetsinhouses/jupiter/jupiter-in-different-houses.html
proastro.wordpress.com/?s=jowisz

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram