Shiva Lingam – indyjski kamień duchowej mocy i transformacji

Shiva Lingam, specjalna odmiana jaspisu, to jeden z najlepszych kamieni wspomagających medytację. Ze względu na swą potężną moc od wieków wykorzystywany był w rytuałach i magii. Jest źródłem duchowej energii. Poznaj kamień transformacji, pożądany przez joginów i duchowych poszukiwaczy.

Ten kamień pełen mocy występuje tylko w wodach świętej rzeki Narmada, w Indiach. Dla Hindusów jest symbolem szczęścia i pomyślności. Zbierany jedynie w porze suchej przez kilka rodzin, które przekazują sobie wiedzę z pokolenia na pokolenie. Osoby te polerują i wygładzają ręcznie lingamy, następnie oddają je do świątyni na modły, co zwiększa ich pozytywną moc. Każdy okaz jest wyjątkowy, nie znajdziemy dwóch takich samych. Z ich niezwykłością wiążą się również pewne hinduskie wierzenia.

Hindusi wierzą, że miliony lat temu właśnie w tym miejscu meteoryt zderzył się z Ziemią. Na skutek ogromnego ciepła od uderzenia meteoryt stopił się z okolicznymi kamieniami, a woda wypłukała je w owalny kształt. Tak powstał święty kamień boga Shivy, Boskiego Istnienia, najważniejszego bóstwa w Indiach. Jego jajowaty kształt utożsamiany jest z pierwotnym, kosmicznym jajem, które dało początek wszystkiemu, jest więc symbolem pierwotnej energii wszechświata. Shiva Lingam występuję w kilku kolorach – szarym, piaskowym i brązowym. Dodatkowe czerwone zabarwienie to wspomniane ślady meteorytu, który utożsamiany jest z żeńską energią. Stąd kamień ten łączy w sobie boskość, żeńskość i męskość. Nazwę Shiva Lingam tłumaczy się jako słup światła. Występuje w przeróżnych rozmiarach, nawet tak dużych jak dorosły człowiek.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak znaleźć swój magiczny kamień spełniający życzenia

Shiva Lingam

Właściwości zdrowotne

Kamień Shiva Lingam jest naturalnym odpromiennikiem, oczyszcza również energię pomieszczenia w którym się znajduje i wprowadza do niego harmonię. Fizycznie oddziałuje w szczególności na skórę i jelita. Ma właściwości rozkurczające i harmonizujące w dolegliwościach podbrzusza, dlatego doskonale sprawdzi się dla pań podczas miesiączki, ale też przy problemach w obrębie jamie brzusznej, takich jak nerwowość czy niestrawność. Przykładany do mostka wzmacnia odporność. Wspomaga wydajność organizmu i ma działanie uspokajające. To idealny kamień dla osób narażonych na wysoki poziom stresu. Sprawdza się również przy bezpłodności, impotencji, łagodzi objawy menopauzy.

Właściwości duchowe

U swojego właściciela harmonizuje energię męską i żeńską, wymiar duchowy i fizyczny. To idealny kamień do medytacji, wspomagający proces duchowego rozwoju i ścieżki do oświecenia. Energia kamienia wspomoże rozbudzenie i rozwój intuicji oraz wyostrzy nasze paranormalne zdolności. Dodatkowo uspokaja, wspiera kontrolę nad sobą, ułatwia zanurzenie się w tu i teraz. Przekazuje właścicielowi swoją pozytywną moc i energię. Wzmaga nasze zaufanie do życia pomagając otworzyć się na przekonanie, że wszystko, czego doświadczamy w życiu, ma swój głębszy sens. Silnie oddziałuje na naszą energię seksualną. Aktywuje energię kundalini, dlatego sprawdzi się u wielu uduchowionych osób – joginów, tantrystów, osób medytujących, jak i dążących do duchowego oświecenia. Zaobserwowano, że każdy, kto zetknął się z Shiva lingamem, doświadczył jego uzdrawiającej mocy.

Odpowiada za czakrę serca, dlatego jest doskonały dla osób chcących pracować z tą czakrą. Noszony przy sobie jest kamieniem silnie ochronnym. Ochrania nas przed negatywną energią i ingerencją obcych bytów. Może być również pomocny w przepracowywaniu traum i trudnych emocji z dzieciństwa, przebaczaniu i odpuszczaniu. Wzmacnia również umiejętność słuchania innych.


Naturalny kamień Shiva Lingam znajdziecie w naszym sklepie


Jak dbać o święty kamień mocy

Nie wolno go przewiercać ani mocować w nim żadnych uchwytów. Do noszenia w formie biżuterii najbardziej korzystne będzie zastosowanie metody wire wrapping (owinięcie drutem).

W celu oczyszczenia energetycznego należy przepłukać go pod zimną, bieżącą wodą. Następnie warto go rozładować w towarzystwie hematytów i naładować ponownie pośród kryształów górskich. Ewentualnie można poddać go krótko (dosłownie parę minut) promieniowaniu słonecznemu.

Według wierzeń indyjskich każdy człowiek ma swój Lingam i w odpowiednim momencie przyjdzie on do niego. Patrząc na szereg jego duchowych właściwości, z pewnością warto go mieć przy sobie. Może też podnosić energię miejsc medytacyjnych, przestrzeni do praktyki jogi czy tantry. Wzmocni też energię ołtarzy rytualnych. I przede wszystkim ochroni, uzdrowi i podniesie naszą własną energię oraz aurę naszego domu.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak programować kryształy, by swą wibracją wspierały naszą drogę do sukcesu

Arunika & PS


Źródła:
fraida.pl/narmadeshavara-shiva-lingam-1-p-1890.html
ionaieilis.pl.tl/Shiva-Lingam.htm
pozytywnaenergiakamieni.blogspot.com/2014/10/shiva-lingam.html
awgifts.pl/ling
lastomine.com/2018/10/16/shiva-lingam-niezwykly-kamien-z-indii-o-zadziwiajacych-wlasciwosciach-i-energii

 

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram