Astrologia dla początkujących: Księżyc w domach

księżyc

W serii wpisów “Astrologia dla początkujących” tworzyliśmy samodzielnie kosmogram w darmowym programie dostępnym w Internecie (patrz: tutaj) oraz dowiadywaliśmy się co oznaczają poszczególne składowe kosmogramu (patrz: tutaj). Wszystkie kolejne lekcje, czyli planety występujące w odpowiednich znakach znajdziemy w spisie treści:

Spis treści – Astrologia dla początkujących

Dzisiaj skupimy się na Księżycu w domach.

Księżyc opisuje w jaki sposób i przede wszystkim gdzie szukamy emocjonalnej satysfakcji. To on odpowiada za nasze niepokoje. Księżyc w domu opisuje również wzloty i upadki, jakie pojawiają nam się w życiu. Aby poczuć równowagę i pełen balans, konieczne jest nawiązanie spójnej, głębokiej relacji z samym sobą zamiast powierzchownego zapychania dziur emocjonalnych.

Księżyc w I Domu

Jesteś uczuciowy a przy tym bardzo niecierpliwy, nad wyraz opiekuńczy i przesadnie przejmujący się. Twoja pierwsza reakcja zawsze jest emocjonalna, bo to emocje kierują tobą i twoim postępowaniem. Zdecydowanie odsuwają racjonalny umysł na bok. Nieustannie potrzebujesz emocjonalnej stymulacji, poczucia wolności, być ciągle w ruchu. Ze względu na emocjonalność, traktujesz wszystko zbyt poważnie i za bardzo bierzesz do siebie. Powinieneś zdystansować się i rozwinąć w sobie świadomość emocjonalną. Nie zakładaj, że każdy ma wobec ciebie złe zamiary. Emocje innych są tak samo ważne jak twoje. Jesteś podatny na wpływy, można z ciebie czytać jak z otwartej księgi.

Księżyc w II Domu

Rzeczy dają ci poczucie bezpieczeństwa. Jesteś zbieraczem i kolekcjonerem, czujesz się lepiej wiedząc, że masz w posiadaniu to na czym ci zależy. Dbasz o swój komfort psychiczny również poprzez pielęgnowanie swojej płynności finansowej. Jeśli są jakiekolwiek braki w sferze finansowej, wtedy jesteś zdenerwowany i niepewny, dlatego zawsze masz odłożone oszczędności na czarną godzinę. Tak samo jak rzeczy, lubisz się złapać też ludzi i trzymać, dopóki dają wartość twojemu życiu. Jesteś próżny, szukasz podziwu i uznania, ładujesz się poprzez podziw w oczach innych osób. Nie przepadasz za wyrażaniem siebie, potrafisz założyć maskę – kamienną twarz i rozładować się wtedy, kiedy nadejdą sprzyjające warunki.

Może cię również zainteresować artykuł: Cykl Jonasa, czyli ukryta owulacja kobiety (sprawdź jak obliczyć swój cykl)

Źródło: unsplash.com

Księżyc w III Domu

Twoje decyzje są podyktowane przez emocje i przyzwyczajenie. Potrafisz wyrażać swoje uczucia i emocje, chętnie się nimi dzielisz. Jesteś czuły, komunikatywny i ciekawy świata i ludzi. Radzisz sobie z silnymi emocjami przez co potrafisz rozmawiać z osobami niestabilnymi emocjonalnie. Potrzebujesz ciągłych zmian, nawet w mikroskali, dlatego nie możesz usiedzieć w miejscu. Ciągle gdzieś wyjeżdżasz, zmieniasz miejsce pobytu, zmieniasz pomysły i sposób ich realizacji.

Księżyc w IV Domu

Jesteś silnie przywiązany do przeszłości, swojej rodzinnej tradycji i dziedzictwa. Ciężko ci opuścić teatr grany w twoim dzieciństwie i zmienić nawyki oraz wyuczoną rolę. Odnajdujesz się w macierzyństwie, twoja więź z matką jest niezwykle silna. Szukasz ochrony i poczucia bezpieczeństwa w roli, którą grasz. Pragniesz poczucia przynależności. Szukasz go zmieniając miejsce zamieszkania czy miejsca częstego pobytu. Jesteś niczym w ciągłej podróży w poszukiwaniu idealnego nastroju, poczucia szczęścia, równowagi życiowej.  Pamiętaj, poczucie przynależności buduje się od środka, a to oznacza, że zapewnienia z zewnątrz niczego nie stworzą.

Księżyc w V Domu

Jesteś emocjonalnie ekspresyjny, przez co wyolbrzymiasz swoje uczucia, rozdmuchujesz sprawy, które nie są tego warte. Nie ukrywasz reakcji emocjonalnych przez co ludzie albo cię kochają albo nienawidzą, bo z miejsca mogą zauważyć czy darzysz ich sympatią. Jesteś dziecinnie naiwny, otwarty i żartobliwy, co sprawia, że inni zabiegają o twoje względy, ale jesteś też kapryśny, przez co ciężko traktować cię poważnie. Łatwo nawiązujesz relacje z dziećmi. Jesteś artystą, masz wybujałą wyobraźnię, często marzysz. Całe swoje życie próbujesz nawiązać relację z wewnętrznym dzieckiem. Możesz mieć problemy ze wszystkim, co generuje potężne emocje na zawołanie – z hazardem, impulsywnymi zakupami, romansami. To co dostajesz, to potężna dawka emocji, ale nie długotrwała satysfakcja.

Księżyc w VI Domu

Czujesz potrzebę bycia użytecznym, wydajnym, zorganizowanym, i chcesz mieć wszystko pod kontrolą. Jeśli coś się spod niej wymyka, wtedy jesteś emocjonalnie niezaspokojony. Potrzebujesz w pracy różnorodności, stymulacji i poczucia zaangażowania. To sprawi, że będziesz szczęśliwy i będziesz żyć z sensem. Zawodowo szukasz idealnego dopasowania, ciężko ci uwierzyć, że każda praca wymaga pewnego rodzaju rutyny. Jesteś przewrażliwiony na punkcie swojego ciała, ciągle znajdujesz u siebie kłopoty ze zdrowiem. Przyciągasz ludzi, którzy potrzebują pomocy. Czujesz się w misji aby naprawić lub zmienić życie innych, co nie wszyscy przyjmują z wdzięcznością. Miłość odbierasz w czynach, nie w słowach.

Księżyc w VII Domu

Jesteś towarzyski, przez co otaczasz się ludźmi którym na tobie zależy, są dla ciebie emocjonalnym wsparciem i pewnego rodzaju rodziną. Czujesz się dobrze, kiedy jesteś w związku, daje ci to poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Bez zdrowego i satysfakcjonującego związku jesteś niepewny. Niestety, w związku – bardzo często na własne życzenie uzależniasz się od drugiej osoby. Czujesz, że potrzebujesz partnera, aby dogłębnie poznawać siebie, swoje potrzeby i uczucia. W każdym swoim partnerze widzisz partnera docelowego. Powinieneś zaznać uczucia samotności albo zadbać o własną przestrzeń i wolność w relacji partnerskiej aby poznać siebie na własną rękę i zawalczyć ze swoimi emocjami.

Księżyc w VIII Domu

Cenisz sobie bliskość, dlatego nie dopuszczasz do siebie pierwszych lepszych osób. Jesteś szczery w uczuciach i reakcjach do ludzi. Masz potrzebę bezpieczeństwa emocjonalnego, ale jednocześnie samodzielnie forsujesz własne ograniczenia i sprawdzasz gdzie leży granica za którą nie jest ci wygodnie. Fascynują cię sekrety, tajemnice, tabu, zakazany owoc. Rozładowujesz się poprzez seks, dlatego też zmieniasz partnerów regularnie. Intymne połączenie się z drugą osobą jest potrzebą emocjonalną, którą pragniesz stale zaspokajać. Możesz się zmagać z zaborczością i zazdrością.

Może cię również zainteresować artykuł: Energia ciał niebieskich w Astrologii – krótki przewodnik po energetyce kosmosu

Źródło: unsplash.com

Księżyc w IX Domu

Potrafisz zidentyfikować się z wieloma typami ludzi i kultur. Ciągnie cię do miejsc, rzeczy i ludzi, których nie znasz i nigdy wcześniej nie miałeś okazji sprawdzić. Lubisz nieznane, lubisz odkrywać i doświadczać nowych rzeczy. Jesteś emocjonalnym wędrowcem, szukasz swojej drogi. Tęsknisz za symulacją, która odbiega od nudnej, sprawdzonej codzienności. Czujesz, że podróżując, byłbyś najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. To sprawia, że w codzienności czujesz się smutno i źle, a co za tym idzie, jesteś stale nieszczęśliwy i odliczasz do kolejnej wyprawy, która da ci potężny ładunek emocjonalny.

Księżyc w X Domu

Chcesz być popularny, rozpoznawalny, osiągnąć w życiu wiele, zdobyć uznanie i prestiż. Jesteś charyzmatyczny, a twoja emocjonalność ucieka do bycia znanym i cenionym. Najlepiej się czujesz kiedy prowadzisz uporządkowane życie, ale zanim dojdziesz do momentu w którym osiągniesz stabilność i zadowolenie, trochę czasu minie. Często zmieniasz ścieżkę kariery w poszukiwaniu idealnego dopasowania. Martwisz się o to jak widzą cię inni. Pracujesz nad swoim wizerunkiem i dbasz o to aby sprostać oczekiwaniom innych. W drodze za oczekiwaniami możesz zapomnieć o własnych potrzebach  oczekiwaniach wobec siebie samego. Stawiasz karierę ponad życie rodzinne, nie ciągnie cię do rodzicielstwa i wicia gniazda.

Księżyc w XI Domu

Szukasz stabilności i wsparcia i właśnie to dajesz od siebie – Księżyc w domu XI wskazuje na emocjonalną potrzebę poczucia przynależności. Nieustannie szukasz swoich ludzi. Jeśli prowadzisz niestabilne życie społeczne to prawdopodobnie nie masz w sobie równowagi emocjonalnej. Marzysz i snujesz piękne plany, które zmieniają się jak w kalejdoskopie. Masz trudność z ustalaniem celów i dążeniem do nich z konsekwencją i uporem. Dobre czujesz się w klubach, zgromadzeniach, grupach czy organizacjach. To ułatwia ci tworzenie swojego grona, które jest dla ciebie niezwykle ważne.

Księżyc w XII Domu

Jesteś wrażliwy, eteryczny i bardzo szybko emocjonalnie przywiązujesz się do ludzi i rzeczy. Kibicujesz wszystkiemu co wieczne, magiczne i w ogólnym rozrachunku bezpodstawne. Masz opóźnione i nieadekwatne reakcje na własne doświadczenia emocjonalne. Lubisz samotność, bo w ten sposób ładujesz baterie.Nie umiesz racjonalnie zrozumieć wszystkich emocji jakie się w tobie gnieżdżą i te trudniejsze tłumisz lub odsuwasz na bok. Unikasz odpowiedzialności, jesteś niedojrzały emocjonalnie, odsuwasz się od wszystkiego co wymaga nakładów pracy. Sam dla siebie jesteś wielką niewiadomą i zagadką.

Może cię również zainteresować artykuł: Poznaj energie dni tygodnia i rządzące nimi planety

Nadine Lu

Źródła:
proastro.wordpress.com/2007/08/13/ksiezyc-w-domach/
theastrocodex.com/?s=moon+in+house+
cafeastrology.com/natal/mooninhouses.html

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram